LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Alda Klosi kërkon ndryshimin e masës së sigurimit/ Dorëhiqet gjyqtarja e çështjes

11 Korrik 2023, 14:23, Aktualitet CNA

Alda Klosi kërkon ndryshimin e masës së sigurimit/ Dorëhiqet

Alda Klosi, ish-zyrtarja e Ministrisë së Ekonomisë, e cila akuzohet për pastrim parash, fshehje të pasurisë, dhe deklarim të rremë ka kërkuar këtë të martë ndryshim të masës së sigurimit në Gjykatën e Tiranës.

Klosi ka kërkuar lirimin nga qelia, duke u shprehur se ka probleme shëndetësore dhe se ka fëmijët në kujdestari.

Por seanca e ditës së sotme ka dështuar, pasi gjyqtarja Vjollca Spahiu ka dhënë dorëheqjen nga shqyrtimi i kërkesës, për arsyen se pretendon se ka konflikt interesi.

Kujtojmë se Klosi dyshohet se ka lidhje për gati 500 mijë euro që u gjetën në shtëpinë e sanitares Rozeta Dobi.

Klosi është arrestua mbrëmjen e 3 shkurtit në lidhje me tri akuza. Ajo dyshohet ka kryer “pastrim parash”, “fshehje të pasurisë”, dhe “deklarim të rremë”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga