LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spartak Ngjela: SPAK do fillojë punën djathtas

10 Korrik 2023, 20:46, Aktualitet CNA
Spartak Ngjela: SPAK do fillojë punën djathtas
Avokati Spartak Ngjela

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një parashikim për punën e SPAK, pas zhvillimeve të fundit me kërkesën për të arrestuar ish-zv.kryeministrin Arben Ahmetaj.

Ngjela tha në një dalje televizive se SPAK tani do fillojë punën edhe me të djathtën dhe jo vetëm me të majtën.

Ai pretendon se SPAK deri më tani është marrë me shtresa të ulëta.

“Mendoj se SPAK tani do fillojë punën djathtas, sepse Rama nuk mund të arrestohet. SPAK e drejton SHBA. Skema amerikane me SPAK kërkoi dhe kërkon që të shpëtojë Shqipërinë nga krimi i organizuar dhe nga korrupsioni. SPAK deri më tani është marrë me shtresa të ulëta.  Për Ahmetajn do shohim votat në Kuvend, nëse mbrohet në Kuvend, kot sa lodhet SPAK”, theksoi avokati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga