LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërkesa për arrestimin e Ahmetajt / Vjen reagimi i parë nga socialistët

10 Korrik 2023, 12:22, Aktualitet CNA

Kërkesa për arrestimin e Ahmetajt / Vjen reagimi i parë nga

Deputeti i PS-së, Toni Gogu, ka reaguar pas kërkesës së SPAK-ut drejtuar Kuvendit për autorizimin për të arrestuar ish-ministrin Arben Ahmetaj.

Teksa diskutonte në Komisionin e Ligjeve, deputeti socialist është shprehur se ky është një standard i vjetër në PS dhe se para ligjit janë të gjithë të barabartë.

“Për sa i përket Arben Ahmetajt, ky është një standard i vjetër në PS. Ne me ligjin, nuk bëjmë shaka”, u shpreh Toni Gogu. “Ne të gjithë strukemi nën ligj të barabartë”, tha ai.

Lajmet e fundit nga