LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK kërkon “kokën” e Arben Ahmetajt/ Reagon Bardhi, thirrja për Nikollën

10 Korrik 2023, 11:26, Aktualitet CNA

SPAK kërkon “kokën” e Arben Ahmetajt/ Reagon Bardhi,

Kreu i grupit të PD-së së vulës, Gazment Bardhi, ka reaguar pas kërkesës së SPAK-ut për të arrestuar Arben Ahmetajn, ish-ministrin e Financave dhe ish-zëvendëskryeministrin.

Bardhi e ka quajtur këtë një veprim të drejtë, por të vonuar dhe të paplotë.

Nga ana tjetër i ka kërkuar kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla, të mbledhë pa vonesë sot Këshillin e Mandateve.

Kërkesa për të çuar Arben Ahmetajn para drejtësisë për aferën korruptive të inceneratorëve është një veprim i drejtë, por i vonuar dhe i paplotë.

SPAK-u duhet t’i shkojë deri në fund kësaj afere, duke bërë një hetim të plotë dhe të gjithanshëm deri te kreu i aferës korruptive, Edi Rama.

Së bashku, ata kanë kryer disa nga veprat më monstruoze të korrupsionit qeveritar në 3 dekadat e fundit.

I kërkoj kryetares së Kuvendit të mbledhë pa vonesë sot Këshillin e Mandatave. SPAK-ut i duhet dhënë menjëherë akses për kontrollin personal dhe të banesës së ish-zëvendëskryeministrit”, ka shkruar Bardhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga