LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të shtunën në punë”/ Urdhri i ASHK-së, në shkelje të Kodit të Punës

10 Korrik 2023, 14:48, Aktualitet CNA
“Të shtunën në punë”/ Urdhri i ASHK-së,
Foto ilustruese

Agjencia Shtetërore e Kadastrës ka nisur punën intensivisht pas mbylljes së sporteleve dhe digjitalizimit të këtij institucioni.

Në një urdhër të lëshuar në datën 7 korrik, ky institucion ka shkelur kodin e punës.

Sipas urdhrit data 8 korrik (e shtunë), e cila sipas kodit të punës është ditë pushimi, do të ishte një ditë pune për titullarët dhe punonjësit e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës.

ASHK ka detyruar që të dalin në punë më 8 korrik punonjësit që merren me regjistrimet e shërbimeve të Kadastrës dhe të Protokollit.

Gjithashtu ASHK ka detyruar që të dalin në punë më 8 korrik operatorët e të dhënave të pronës dhe specialistët IT të institucioneve të Kadastrës.

Të gjitha këto janë një shkelje e Kodit të Punës./ CNA

Lajmet e fundit nga