LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Socialistët, diskutime për Ahmetajn/ “Nuk do të bëhemi mburojë”

10 Korrik 2023, 13:08, Aktualitet CNA

Socialistët, diskutime për Ahmetajn/ “Nuk do të bëhemi

Në mbledhjen e grupit është diskutuar kërkesa e SPAK-ut për arrestimin e deputetit Arben Ahmetaj. Sipas burimeve nga grupi parlamentar socialist, mësohet se mazhoranca nuk do të bëhet mburojë, e kësisoj nuk do të pengojë kërkesën e institucionit të rëndësishëm të drejtësisë.

Kujtojmë se për raste të ngjashme, kryeministri Rama është shprehur publikisht se PS nuk bëhet avokate e asnjë zyrtari të lartë rreshtuar krah saj.

Kuvendi pas marrjes së kërkesës pritet të mbledhë brenda dy ditëve të ardhshme këshillin për mandatet dhe imunitetin.

Mbledhje, e cila është kërkuar nga vetë SPAK-u me dyer të mbyllura dhe larg syrit të medias.

Sipas gjasave, kërkesa do të diskutohet këto ditë për t’ia kaluar seancës plenare të ditës së enjte, 13 korrik.

Lajmet e fundit nga