LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Nuk ka rrugë tjetër për Shqipërinë”/ Basha merr "meritat" e SPAK-ut

10 Korrik 2023, 12:33, Aktualitet CNA

“Nuk ka rrugë tjetër për Shqipërinë”/ Basha

Ish-kryetari i PD-së së vulës, që synon të drejtojë sërish partinë, Lulzim Basha, ka dalë me një reagim në lidhje me kërkesën e SPAK-ur për të arrestuar Arben Ahmetajn.

Ai ka tentuar të marrë "meritat" duke thënë se kjo kërkesë nga SPAK-u erdhi pas betejës së gjatë që  Partia Demokratike ka bërë për aferën e inceneratorëve. 

Nuk ka rrugë tjetër për Shqipërinë dhe shqiptarët përveç asaj që dikton pastrimi i politikës nga të gjithë ata që kanë shpërdoruar besimin e qytetarëve, duke u shërbyer interesave korruptive dhe klienteliste. Kërkesa e SPAK-ut për arrestimin e Arben Ahmetajt, pas një beteje të gjatë të Partisë Demokratike për aferën e inceneratorëve, duhet përshëndetur, por nuk mund të ndalet me kaq.

Promotori dhe mbrojtësi i shpërdorimit të 430 milionë eurove të shqiptarëve është Edi Rama. Drejtësia duhet të shkojë deri në fund, sepse askush nuk mund të jetë mbi ligjin! Sot është më jetik se kurrë vetting-u i politikanëve, verifikimi i pasurive dhe lidhjeve të tyre me krimin që mbajnë peng Shqipërinë, dhe godasin sigurinë dhe mirëqenien e familjeve shqiptare”, shkruan Basha./ CNA

Lajmet e fundit nga