LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëroi skandalin/ Artan Hoxha zbulon skemën, pse erdhi kërkesa e SPAK-ut për arrestimin e Ahmetajt

10 Korrik 2023, 13:44, Aktualitet CNA

Paralajmëroi skandalin/ Artan Hoxha zbulon skemën, pse erdhi

Gazetari Artan Hoxha, gjatë fundjavës, paralajmëroi se do të plaste një skandal tjetër pas skandalit të dhunës të fisit Rraja.

Sot, Prokuroia e Posaçme kërkoi arrestimin e ish ministrit Arben Ahmetaj, për të cilin ka kërkuar dhe autorizimin për të ushtruar kontroll personal dhe në banesën e tij.

Sipas Hoxhës, këto skandale të parashikuara janë për të mbuluar ngjarjet që prekin direkt kryeministrin dhe për të zhvendosur vëmendjen nga ato.

Komandanti nuk me zhgenjen kurre…

Ashtu si parashikova te shtunen, se per te mbuluar skandalin e Fushe Krujes, do të plaste nje skandal me te madh per te mbuluar te parin, ashtu beri…

Ja ku jemi sot…

“Papritur” dhe “pakujtuar” kerkohet arrestimi i ish-zv/kryeministrit Arben Ahmetaj…

Arben Ahmetajn aty e kishim qe prej nje viti, pse duhej ta “arrestimin” me patjeter sot, pasi u “siguruan” qe e ka kaluar kufirin shendoshe e mire???!!!!

Ja ku e keni “temen e dites” per te kaluar vapen e ketij meskorriku…

Ndodhi skandali i abuzimit dhe korrupsionit me Safetin, kandidatin e perzgjedhur dhe promovuar direkt nga komandanti, menjehere me pas plasi “skandali me muxhahedinet”…

Ndodhi skandali me Rrajat në Fushe Kruje, qe atakon direkt kryeministrin dhe tregon degradimin e pushtetit, menjehere me pas plaset “arrestimi i ish-zevendesit te kryeministrit”….

Te lumte Komandant, je magjistar i vertete per ta lene miletin me goje hapur…”, shkruan Hoxha./ CNA

Lajmet e fundit nga