LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Samiti i NATO-s në Lituani/ Begaj: Moment kyç për sigurinë e rajonit euroatlantik

11 Korrik 2023, 14:20, Aktualitet CNA

Samiti i NATO-s në Lituani/ Begaj: Moment kyç për sigurinë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, ka reaguar për Samitin e NATO-s në Vilnuis të Lituanisë këtë të martë.

Përmes një shkrimi në “Twitter”, Presidenti shprehet se Shqipëria mbetet e palëkundur në angazhimin e saj për të mbështetur përpjekjet e NATO-s për të forcuar masat e parandalimit dhe të mbrojtjes së rajonit euroatlantik.

“Samiti i NATO-s në Vilnius është një moment kyç për sigurinë e rajonit euroatlantik. Vendimet e marra gjatë këtij Samiti do të jenë të dobishme në forcimin e kohezionit dhe unitetit të Aleancës sonë, si dhe në ofrimin e mbështetjes së zgjeruar për Ukrainën”, shkruan Begaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga