LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Më 18 korrik seanca e radhës për Dakon, kërkon lehtësim mase

12 Korrik 2023, 10:45, Aktualitet CNA

Më 18 korrik seanca e radhës për Dakon, kërkon lehtësim

Ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, do të dalë para togave të zeza në datën 18 korrik dhe çështja e tij do të ndiqet nga gjyqtarja Daniela Shirka.

Në seancën gjyqësore të 18 korrikut, Dako do të kërkojë një masë më të lehtë sigurie si “arrest shtëpie” apo “detyrim paraqitje".

Ish-kryebashkiaku socialist është arrestuar më 6 qershor nën akuzën e shpërdorimit të detyrës në dy raste.

E para ka të bëjë me dhënien e lejes për ndërtimin e një pallati në Durrës në kundërshtim me ligjin dhe tenderin për jetëzimin e një projekti për zhvillimin e vijës bregdetare, projekt me vlerë të 10-fishtë nga ajo e duhura.

 

Lajmet e fundit nga