LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I arrestuar nga SPAK-u/ Vangjush Dako do të dalë sot para gjykatës

8 Qershor 2023, 08:39, Aktualitet CNA

I arrestuar nga SPAK-u/ Vangjush Dako do të dalë sot para

Ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, do të dalë para gjykatës sot bashkë me ish-zyrtarët e tjerë të arrestuar.

Seanca pritet të nisë në orën 10:00.

Kujtojmë se SPAK-u lëshoi 10 urdhër-arreste për ish-zyrtarë dhe zyrtarë të Bashkisë së Durrësit, mes të cilëve edhe ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako. Pas raportimit në media, Dako u vetëdorëzua në polici.

Ashtu siç raportoi dje CNA, dy faktet penale që kanë qenë objekt hetimi nga SPAK-u janë procedura e dhënies së lejes së ndërtimit të një pallati shumëkatësh dhe plotësimi i dokumentacionit të tij deri në regjistrimin e pasurisë, si dhe procedura e prokurimit Shërbim Konsulence për sigurimin e projektit “Projektim zbatim për Promenadën Bregdetare dhe Plazhin publik nga Bërryli deri në Currila” me fond limit 21.000.000 lekë me T.V.SH.

Lajmet e fundit nga