LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nis seanca gjyqësore për Fatmir Mediun/ Pritet pretenca për ish-ministrin

7 Qershor 2023, 14:11, Aktualitet CNA

Nis seanca gjyqësore për Fatmir Mediun/ Pritet pretenca për

Sot në orën 14.00 ka nisur seanca gjyqësore ndaj ish-ministrit Fatmir Mediu në GJKKO.

Gjatë kësaj seance pritet të jepet pretenca për ish-ministrin e Mbrojtjes për çështjen "Gërdeci".

Fatmir Mediu akuzohet për “shpërdorim detyre” në dy raste, të parashikuar nga nenet 248 e 25 të Kodit Penal dhe nenet 70/2 e 2 të Kodit Penal Ushtarak./CNA.al

Lajmet e fundit nga