LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendimi i qeverisë/ Shfuqizohet Bordi i Transparencës për çmimet e karburanteve

7 Qershor 2023, 12:31, Aktualitet CNA

Vendimi i qeverisë/ Shfuqizohet Bordi i Transparencës për

Sot gjatë mbledhjes së Këshillit të Ministrave është marrë vendimi për shfuqizimin e Bordit të Transparencës për çmimet e karburanteve.

“Një tjetër vendim i rëndësishëm, me fillimin e krizës ngriti një bord të transparencës për kontrollin e çmimeve. Që prej asaj kohe çmimet kanë pasur luhatje të mëdha. Ne vendosëm të përcaktojmë disa marzhe fitimi me qëllim limitimin e efektit të spekulimeve të hidrokarbureve dhe të limitonim abuzimet. Ne vendosëm, për shfuqizimin e bordit të hidrokarbureve dhe situatës së veçantë në këtë treg”, ka thënë ndër të tjera Ibrahimaj./ CNA.al

 

 

 

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga