LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas anglishtes, 30 mijë maturantë i nënshtrohen sot provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

7 Qershor 2023, 08:39, Aktualitet CNA

Pas anglishtes, 30 mijë maturantë i nënshtrohen sot provimit

30 mijë maturantë do t’i nënshtrohen sot provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë.

Testimi do të nisë në orën 10:00 dhe do të zgjasë 2 orë e gjysmë.

Për herë të parë janë hartuar nga Ministria e Arsimit teste të veçanta për nxënësit me aftësi të kufizuara.

Pas këtij provimi, maturantëve u mbeten për të kryer edhe dy provime, ai i Matematikës që do të zhvillohet në datën 13 qershor dhe lëndës me zgjedhje që do të kryhet në datën 19 qershor./ CNA.al

Lajmet e fundit nga