LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi i fortë: Vrasësit e Joy Aoko-s i fsheh qeveria

6 Qershor 2023, 13:30, Aktualitet CNA

Denoncimi i fortë: Vrasësit e Joy Aoko-s i fsheh qeveria

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë, duke deklaruar se vrasësit e kenianes Joy Aoko i fsheh qeveria.

Përmes një statusi në rrjetin social, "Facebook", Berisha shkruan se, një grup zyrtarësh kriminel në polici, prokurori bënë gjithçka që të manipulonin çdo provë hetimore për të mbrojtur vrasësin e vërtetë të 22-vjeçares nga Kenia, Joy Aoko.

Sipas Berishës ata e vazhdojnë këtë rrugë për të fshehur vrasësin e saj sepse është i lidhur me qeverinë.

Ish-kryeministri i ka bërë thirrje qeverisë së Kenias të paraqesë rastin e qytetares së tyre pranë Komisionit të OKB për të drejtat e njeriut pasi sipas tij autoritetet shqiptare po fshehin kriminelin.

Vrasësit e Joy Aoko i fsheh qeveria.

Të dashur miq, një grup zyrtarësh kriminel në polici, prokurori etj bënë gjithçka që të manipulonin çdo provë hetimore për të mbrojtur vrasësin e vërtetë të 22 vjeçares nga Kenia, Joy Aoko.

Ata vazhdojnë në këtë rrugë duke pyetur dhe ndaluar persona të ndryshëm dhe duke rrjedhur hetimet vetëm e vetëm për të fshehur vrasësin e saj sepse ai është i lidhur në qeveri. 

I bëjë thirrje qeverisë së Kenias të paraqesë rastin e qytetares së tyre pranë Komisionit të OKB për të drejtat e njeriut mbasi autoritet shqiptare po fshehin kriminelin”, shkruan Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga