LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari: 3 mijë euro kushton një minë me telekomandë, lidhet me celular

5 Qershor 2023, 09:38, Aktualitet CNA

Gazetari: 3 mijë euro kushton një minë me telekomandë,

Gazetari Igli Çelmeta është shprehur se një minë me telekomandë kushton 3 mijë euro dhe komandohet me celular.

I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në "Euronews Albania", ai theksoi se montuesit e minave për këtë punë kanë marrë mësime në Mal të Zi.

Ai po ashtu nënvizoi se dhe furnizimi i këtyre minave vjen nga Mali i Zi.

“Një minë me telekomandë kushton 3 mijë euro, dhe komandohen në distancë me celular. Telefoni më i përshtatshëm është Nokia 1110. Minat me telekomandë lidhen me celular. Nga informacioni që kam montuesit e minave në vendin tonë mësohen në Malin e Zi. Shkojnë marrin profesionin në Mal të Zi. Dhe furnizimi vjen nga Mal i Zi dhe Kosova", tha ai./ Euronews Albania.

Lajmet e fundit nga