LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 26 gradë dhe reshje shiu në zonat malore/ Ja moti për sot

4 Qershor 2023, 08:31, Aktualitet CNA
Temperatura deri në 26 gradë dhe reshje shiu në zonat malore/ Ja

Moti do të jetë me vranësira mesatare të pasuara nga reshje në formën e stuhive dhe rrebeshe lokale në zonën malore dhe qendrore. Temperaturat minimale do të luhaten 10-15 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rënie 20-21°C në veri , 22-26°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2 ballë në det të hapur.

Lajmet e fundit nga