LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Saimir Tahiri jep mesazhin e parë pas lirimit nga burgu/ Do vazhdoj të kërkoj drejtësinë

2 Qershor 2023, 18:21, Aktualitet CNA

Saimir Tahiri jep mesazhin e parë pas lirimit nga burgu/ Do vazhdoj të

Ditën e sotme gjykata e Elbasanit liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin.

Për këtë vendim ka reaguar pak minuta më parë vetë Tahiri, i cili deklaron se do të vazhdojë të kërkojë drejtësi.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai falenderon këdo që ka besuar në pafajësinë e tij.

“Do vazhdoj të kërkoj drejtësinë, siç kam bërë deri më sot.

Të falenderoj me zemër ty, që ke besuar gjithmonë te gjithçka jam, e kam bërë unë!

Faleminderit dhe ty që ke gënjyer gjithmonë, duke me kujtuar çmimin e së vërtetës.

Pata mundësi të njihja padrejtësinë përballë. Tani kam mundësinë të kërkoj të drejtën pa kursim!

Faleminderit pamasë te gjithëve!”, shkruan ai.

Kujtojmë se Saimir Tahiri u lirua nga burgu një vit e 8 muaj para përfundimit të dënimit për “shpërdorim detyre”. 

Shkak për vendimin u bë një raport i mjekësisë ligjore që shkruante se ish-zyrtari i lartë do të kujdeset për dy fëmijët e mitur, pasi bashkëshortja e tij e ka të pamundur.

Deri më tani Tahiri ka vuajtur dënimin me burg, të dhënë në shkurt të vitit 2022. Ai u dënua me 5 vite burg, por për shkak të gjykimit të shkurtuar duhet të bënte 3 vite e 4 muaj burg./ CNA.al

Saimir Tahiri jep mesazhin e parë pas lirimit nga burgu/ Do vazhdoj të

Lajmet e fundit nga