LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Saimir Tahiri lirohet nga burgu

2 Qershor 2023, 11:35, Aktualitet CNA

Saimir Tahiri lirohet nga burgu

Lirohet nga burgu ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

Gjykata e Elbasanit ka vendosur që Tahiri ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi.

Kujtojmë se në shkurt të vitit 2022, Apeli i Gjykatës Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit dënoi ish-ministrin e Brendshëm me 5 vite burg për ‘Shpërdorim të detyrës’.

Tahiri, me gjykim të shkurtuar u dënua me 3 vite e 4 muaj burg. Mbi ish-ministrin rëndoi akuza “Shpërdorim Detyre”.

Lajmet e fundit nga