LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

IKMT planifikon të shembë ndërtesën dykatëshe/ Nënë e bijë hipin në tarracë

1 Qershor 2023, 11:12, Aktualitet CNA

IKMT planifikon të shembë ndërtesën dykatëshe/

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit ka planifikuar të shembë një ndërtesë dykatëshe në zonën e Skelës, ku jetojnë 7 familje.  

Disa prej tyre janë shpronësuar dhe kanë pranuar vlerën e dhënë, por nënë e bijë nuk kanë pranuar të dalin nga ndërtesa.

Ato kanë hipur mbi tarracë ku dhe kanë kundërshtuar prishjen e objektit. Sipas shtetases T.H., banesën e ka blerë 30 vite më parë dhe i zotëron të gjitha dokumentet.

Aksioni i IKMT-së për shembjen e ndërtesës mësohet se po bëhet për të hapur një rrugë lidhëse me Lungomaren e Vlorës.

Nënë e bijë janë shoqëruar me forcë nga efektivët e policisë.

 

Lajmet e fundit nga