LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spartak Ngjela parashikon fatin e Vuçiçit/ I ka hipur kalit të dështimit, do të rrëzohet

30 Maj 2023, 15:37, Aktualitet CNA

Spartak Ngjela parashikon fatin e Vuçiçit/ I ka hipur kalit

Avokati Spartak Ngjela ka parashikuar rrëzimin e presidentit Aleksandar Vuçiç pas situatës së tensionuar në veri të Kosovës.

Në një intervistë për mediat, Ngjela është shprehur se rrëzimi i Vuçiçit vjen pasi ai po operon kundër Perëndimit.

Sipas avokatit, presidenti i Serbisë i ka hipur kalit të dështimit.

“Atij po i bëjnë revolta të mëdha, Vuçiç do të rrëzohet sepse mënyra se si po operon është kundër perëndimit. Kundër perëndimit, ata vdesin. Rusia është në krizë, se mban dot. Ne na intereson të rrijë Vuçiçi derisa ta shkatërrojë, se ku gabon. E djathta i ka dalë kundër se e shikon që ky i ka hipur kalit të dështimit dhe po përpiqet ta ndalojë,”-tha Spartak Ngjela./CNA.al

Lajmet e fundit nga