LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Skandali i radhës me "Wizz Air"/ Kompania kthehet në makthin e pasagjerëve

30 Maj 2023, 09:39, Aktualitet CNA

Skandali i radhës me "Wizz Air"/ Kompania kthehet në makthin

Kompania "Wizz Air" vijon me skandalet. Pasagjerët janë irrituar pasi fluturimi i tyre nga Madridi në Tiranë deri më tani është 2 orë me vonesë dhe nuk ka asnjë njoftim për këtë nga kompania.

Por kjo nuk është hera e parë që kjo kompani ka problematika të tilla. Kjo linjë është kthyer në një makth për pasagjerët të cilëve shpeshherë u duhet të presin më orë të tëra vonesa e disa herë përfundojnë në shtete të tjera pa u lajmëruar apo pa pasur një njoftim nga kompania, besueshmëria e së cilës është shumë e paktë.

Pasagjerët shpesh kanë denoncuar vonesat edhe në rrjetet sociale, ku kanë treguar se për shkak të vonesës dhe moskorrektësisë së kësaj linje kanë humbur punë shumë të rëndësishme.

Vonesat e përsëritura jo vetëm që prishin planet e udhëtimit të pasagjerëve, por gjithashtu reflektojnë keq në reputacionin e linjës ajrore. 

Kjo është "Wizz Air" me "low cost", që në fakt është kthyer në "Wizz Air"-in e “tmerrit” të pasagjerëve që udhëtojnë me të./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga