LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

29 Maj 2023, 16:14, Aktualitet CNA

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Bashkia e Pogradecit ka vijuar aksionin për pastrimin e rrugëve.

Mësohet se sot punonjësit e bashkisë kanë dalë të pastrojnë aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec dhe kanë kanë pastruar 23 kilometra rrugë.

Ka qenë kryebashskiaku Ilir Xhakolli, ai i cili ka publikuar disa pamje nga ky aksion, ndërsa jep edhe një mesazh për qytetarët që të mos hedhin mbetje gjatë udhëtimit.

“Vazhdojmë pastrimin e aksit rrugor Qafë Thanë-Pogradec në kuadër të punës për zbatimin e Planit Kombëtar të Pastrimit.

Punonjësit tanë kanë nisur nga puna për pastrimin e mbetjeve të hedhura përgjatë 23 km kilometrave të kësaj rruge.

Mjedisi i pastër është detyrë të cilën ne e realizojmë jo thjesht në sezon turistik, por në çdo ditë të vitit. Prandaj një apel qytetar shkon për drejtuesit e mjeteve: Mos hidhni mbetje gjatë kohës që lëvizni në këtë aks rrugor”, shkruan Xhakolli në rrjetet sociale./ CNA.al

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Foto - Pastrohen mbetjet në aksin rrugor Qafë Thanë-Pogradec

Lajmet e fundit nga