LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Wizz Air" anulon sërish fluturimin pa lajmëruar/ Dhjetëra shqiptarë mbeten në Poloni

23 Prill 2023, 22:14, Aktualitet CNA

"Wizz Air" anulon sërish fluturimin pa lajmëruar/

Gazetari Bardhi Sejdarasi ka denoncuar anulimet e fluturimeve të kompanisë së fluturimeve "Wizz Air".

Nuk është hera e parë që kjo gjë ndodh pasi anulimet e palajmëruara nga kjo kompani janë bërë të shpeshta.

I revoltuar, Sejdarasi është shprehur se kjo kompani hungareze duhet t’i përgjigjet demëve që i ka bërë shqiptarëve dhe duhet që shteti shqiptar t’i përgjigjet qytetarëve të tij.

“Wizz Air e menderos përsëri!

Dhjetëra shqiptarë mbetën në Poloni sot, në Varshavë, sepse kompania ka anuluar fluturimin pa lajmëruar?!

Është herë e parë?

A është dikush në zyrat tona të shtetit, që të përgjigjet për këta shqiptarë? A do të përgjigjen ndonjëherë hungarezët e paudhë për këtë dëm që i bëjnë shqiptarëve? Apo do të vazhdojë kjo kompani njëlloj si ÇEZ i dikurshëm i Pragës!?", shkruan ai./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga