LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fitër Bajrami/ Politika uron besimtarët myslimanë: Nxitoni në punë të mira

21 Prill 2023, 08:26, Aktualitet CNA
Fitër Bajrami/ Politika uron besimtarët myslimanë: Nxitoni
Foto ilustruese

Politika shqiptare ka përcjellë mesazhe urimi për të gjithë besimtarë myslimanë që sot festojnë Fiter Bajramin.

Përmes rrjeteve sociale, duke nisur nga kryetarja e kuvendit Lindita Nikolla, kryeministri Edi Rama dhe ish-kryeministri Sali Berisha e shumë politikanë të tjerë, kanë uruar besimtarët pas 30 ditëve agjërim.

Pas përkushtimit e sakrificave të agjërimit gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, rritjes shpirtërore, lutjeve, faljeve, refleksioneve, durimit, shpërblehemi e kremtojmë bashkarisht Fiter Bajramin.

Shqipëria është një familje e madhe, në të cilën, cilido qoftë besimi ynë, ndajmë me njeri-tjetrin gëzimet, lutjet, bekimet, dëshirat dhe urimet për më shumë mirëqenie, dashuri, solidaritet e bashkim.

 

Gëzuar Fiter Bajramin të gjithë besimtarëve myslimanë!”, shkruan Kryetarja Nikolla.

 

“MIRËMËNGJES GËZUAR FITËR BAJRAMIN”, shkruan Rama.

 

“Gëzuar dhe Me Fat BAJRAMIN E MADH! Urimin më të përzemërt për çdo besimtar mysliman dhe familjen e tij, për pranimin e agjerimit të Ramazanit, lutjeve dhe veprave të mira, për sa më shumë shëndet dhe mbarësi! Nuk ka begati pa sakrifica! Siç na porosit edhe Profeti: “Nxitoni në punë të mira!”, shkruan Meta.

 

“Gëzuar Natën e bekuar të Fitër Bajramit! ”, shkruan Berisha.

 

“Gëzuar Fitër Bajramin gjithë besimtarëve myslimanë”, shkruan Veliaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga