LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dështon sërish seanca për inceneratorin e Elbasanit/ Zbulohet shkaku

20 Prill 2023, 10:34, Aktualitet CNA
Dështon sërish seanca për inceneratorin e Elbasanit/ Zbulohet
Foto ilustruese

Është shtyrë sërish seanca për inceneratorin e Elbasanit.

Mësohet se një nga shkaqet është mungesa e avokatit mbrojtës të Klodian Zotos, i cili është i shpallur në kërkim dhe Jonida Zeqo.

Kjo e fundit, ndonëse ndodhet në arrest shtëpie, nuk është gjetur në banesën e saj.

Sipas gjykatës, Zeqo kishte dërguar një email në adresë të Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ku deklaronte se ishte në dijeni të procesit dhe se kërkonte gjykim të shkurtuar.

Trupi gjykues ka deklaruar se Jonida Zeqo po i fshihet drejtësisë.

Lajmet e fundit nga