LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

4 pyetje publike për gazetarin e inceneratorëve

18 Prill 2023, 19:49, Aktualitet CNA
4 pyetje publike për gazetarin e inceneratorëve
Fotomontazh - Endrit Habilaj dhe Mirel Mërtiri

Njerëzit e kompanive të inceneratorëve i kanë shtrirë tentakulat në media. Mes gazetarëve e mediave të cilave i kanë dalë fatura për pagesa të inceneratorëve është edhe Endrit Habilaj.

Emri i këtij të fundit është lakuar shpesh në media për lidhjet që ka me inceneratorët apo me vetë Mirel Mërtirin, personin e cilësuar nga SPAK si “truri i inceneratorëve”.

CNA ka raportuar më parë të gjitha lidhjet e gazetarit, që nga faturat e pagesave me tre kompani, deri te takimi në Vjenë me Mërtirin, ndërkohë që ky i fundit është në kërkim për aferën.

Vënë përballë një sërë faktesh, CNA iu drejtua sot Endrit Habilajt me 4 pyetje, por gazetari iu shmang përgjigjes.

Konkretisht CNA e pyeti Habilajn:

1. A keni lidhje me kompaninë e inceneratorit të Tiranës?

2. A mbani kontakte me Mirel Mërtirin, "trurin" e inceneratorëve në kërkim?

3. A e keni takuar Mirel Mërtirin në Vjenë së fundi?

4. A jeni paguar nga kompanitë e inceneratorëve?

Këto janë 4 pyetjet që CNA i drejtoi Endrit Habilajt, që njihet si gazetari i inceneratorëve, njeriu që mban lidhjet me inceneratorët dhe të kërkuarin Mirel Mërtiri.

Ndonëse nuk mori një përgjigje, CNA po i bën publike këto pyetje duke qenë të hapur presim përgjigjen, qoftë edhe publike.

Më pas, të gjitha faktet dhe dokumentat që kemi siguruar do i bëjmë publike dhe do ia dërgojmë për dijeni edhe SPAK-ut./ CNA.al

Lajmet e fundit nga