LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Radhë kilometrike në Kapshticë/ Qindra qytetarë mbeten në kufi për orë të tëra

17 Prill 2023, 09:41, Aktualitet CNA

Radhë kilometrike në Kapshticë/ Qindra qytetarë mbeten

Qindra qytetarë zgjodhën të festonin Pashkët Ortodokse jashtë Shqipërisë. Shumë prej tyre u nisën drejt shtetit fqinj Greqisë, për të festuar.

Ashtu si në dalje dy ditë më parë, edhe në hyrje të Shqipërisë, në pikën kufitare të Kapshticës, ka pasur radhë kilometrike. Qindra qytetarë kanë qëndruar në pritje prej disa orësh për të kaluar në pikën kufitare.

Radhë kilometrike në Kapshticë/ Qindra qytetarë mbeten

Ashtu siç shihet edhe në pamjet e siguara nga CNA, trafiku është i rënduar. Mësohet se autoritetet greke po punojnë me një sportel.

Radhë kilometrike në Kapshticë/ Qindra qytetarë mbeten

Nga ana tjetër emigrantë dhe biznesemenë, të cilët presin që të kthehen në punët e tyre, kanë mbetur në radhë të gjata prej orësh./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga