LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja në Shëngjin/ Manja: Të zbardhet ngjarja, autorët të vihen para drejtësisë

20 Prill 2023, 10:41, Aktualitet CNA

Vrasja në Shëngjin/ Manja: Të zbardhet ngjarja, autorët

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, ka reaguar për vrasjen e Ardjan Nikulajt në Shëngjin. Sot, para gazetarëve, Manja ka kërkuar nga autoritetet zbardhjen e ngjarjes së rëndë si dhe kapjen dhe vënien para përgjegjësisë të autorëve të ngjarjes.

Sa u përket akuzave të opozitës, Manja është shprehur se ndien neveri dhe përçmim, pasi po përdorin viktimën për qëllime personale.

E para, dua të shpreh ngushëllimet e mia për familjarët e viktimës së djeshme dhe shpreh gjithë solidaritetin tim. Në radhë të parë jemi shqiptarë, më pas aleatë dhe kundërshtarë politikë, por në rastin konkret do bashkohemi në kërkesë -zbardhjen e ngjarjes dhe vënien e autorit para përgjegjësisë.

Në lidhje me akuzat e djeshme kam neveri dhe përçmim se janë të njëjtit njerëz që vëllavrasjen dhe viktimat i përdorin për qëllime personale. Ndiej neveri dhe përçmim”, tha Manja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga