LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Avioni "Wizz Air" pëson defekt/ 250 udhëtarë mbeten në Piza

29 Maj 2022, 17:49, Aktualitet CNA
Video-Avioni "Wizz Air" pëson defekt/ 250 udhëtarë
Avioni i "Wizz Air"-it

250 udhëtarë duhet të udhëtonin sot nga Piza e Italisë drejt Rinasit, por avioni i kompanisë "Wizz Air" mësohet se ka pësuar defekt.

Udhëtimi i planifikuar për në orën 15:45 të ditës së sotme, është shtyrë disa herë në orare të ndryshme.

Fillimisht qytetarët kanë kanë marrë një mesazh se udhëtimi i orës 15:46 do të shtyhej për më vonë.

Në një mesazh tjetër në orën 16:38 qytetarët janë njoftuar se do të niseshin në orën 18:00.

Më vonë, 16:56 qytetarët kanë marrë një tjetër mesazh se udhëtimi do të jetë në orën 17:20.

Ndërkohë që në orën 17:39 janë njoftuar se udhëtimi do të bëhej ditën e nesërme në orën 07:00.

CNA.al, ka siguruar dhe pamjet nga Aeroporti ku duken qytetarët e shqetësuar që presin për një shpjegim për vonesat e tyre.

Gjatë ditës ka pasur edhe probleme të tjera pasi disa fluturime janë ulur në Bari e Brindizi.

Video-Avioni "Wizz Air" pëson defekt/ 250 udhëtarë
Mesazhet qe kane marre qytetaret
Video-Avioni "Wizz Air" pëson defekt/ 250 udhëtarë
Avioni "Wizz Air" që ka pësuar defekt

Lajmet e fundit nga