LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5 muaj pa u paguar/ Punonjësit e inceneratorit të Fierit bllokojnë depozitimin e mbetjeve

30 Maj 2023, 13:23, Aktualitet CNA

5 muaj pa u paguar/ Punonjësit e inceneratorit të Fierit

Punëtorët e inceneratorit të Fierit kanë bojkotuar punën këtë të martë pasi pohojnë se nuk kanë marrë pagat prej 5 muajsh dhe kanë disa muaj pa sigurime shoqërore.

20 punëtorë të inceneratorit kanë bllokuar hyrjen e automjeteve që kryejnë shkarkimin e mbetjeve urbane të 6 bashkive të qarkut Fier.

Ata janë shprehur se kanë që nga muaji janar pa u paguar./CNA.al

Lajmet e fundit nga