LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryebashkiaku socialist paraqitet në SPAK

30 Maj 2023, 12:10, Aktualitet CNA

Kryebashkiaku socialist paraqitet në SPAK

Kryebashkiaku i Kolonjës, Erion Isai,  është paraqitur në Prokurorinë e Posaçme.

Isai është thirrur të dëshmojë për hetimet që po kryen në lidhje me ndërtimin e një aksi rrugor në zonën e Ersekës.

Kujtojmë se Isai u rizgjodh në krye të bashkisë të Kolonjës në zgjedhjet e 14 majit.

Në 14 maj kryebashkiaku i Kolonjës u rrah nga një militant. Dyshohej se përplasja ndodhi për shkak të problematikave dhe premtimet e pambajtura elektorale./CNA.al

Lajmet e fundit nga