LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rreth tri orë në SPAK/ Erion Isai: Ishte këndshëm

30 Maj 2023, 15:15, Aktualitet CNA

Rreth tri orë në SPAK/ Erion Isai: Ishte këndshëm

Kryebashkiaku i Kolonjës, Erion Isai, është thirrur në SPAK këtë të martë.

Në një prononcim për mediat, Isai ka zbuluar se është paraqitur pranë këtij institucioni si person që ka dijeni rreth një çështjeje.

Ndër të tjera ai tha se hera e tij e parë në SPAK ishte e këndshme.

"Është ngjarje konkrete nuk ka lidhje me tenderat e bashkisë. Nuk e di s e mund të bëj ndonjë gabim në të shprehur…Kam qenë i thirrur si një person që ka dijeni mbi ngjarjen, nuk ka lidhje me krimet zgjedhore. Ka lidhje me një ngjarje te para shumë kohëve dhe bashkia nuk ka lidhje si insitucion që ka lidhje të drejtëpërdrejtë, por si institucion që ka dijeni. I përket prokurorisë të hetojë. Duhet të jenë hetuesit në humor pse jo. Ishte hera e parë në prokurori ishte këndshëm", tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga