LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tjetër kallëzim në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës

31 Maj 2023, 12:08, Aktualitet CNA

Tjetër kallëzim në SPAK për kryebashkiakun e

Lefter Maliqi ka bërë një tjetër kallëzim në SPAK kundër Kreshnik Hajdarit, kryebashkiakut të Kuçovës.

Përmes një postimi, Maliqi shprehet se nuk do të ndalet deri në vendosjen e drejtësisë në vend.

Ai thekson se bashkia e Kuçovës do t'u kthehet banorëve dhe nuk do të mbetet në duart e oligarkëve.  

“Tjetër kallëzim në SPAK kundra ‘pengut’ të Oligarkut  “Pëllumb Hadjdari”, i cili e mbron në KQZ, SPAK e gjithandej.

Miliardat dhe pasuritë e tij me taksat e qytetarëve me të cilat mund të blejë çdo gjë, por jo dinjitetin dhe të vërtetën!

E drejta jonë e përbashkët do të triumfojë! Bashkinë Kuçovë të grabitur nën ndikimin e Oligarkut dhe narkoshtetit do ja kthejmë banorëve.

S’ka kthim prapa! Unë nuk ndalem deri në vendosjen e drejtësisë në vend! Kuçova do të kthehet në ‘Kantier Ndërtimi’! Ju do merrni kushtet që keni nevojë dhe jo një Bashki që fle përpara hallit tuaj!”, shkruan Maliqi./ CNA.al

Tjetër kallëzim në SPAK për kryebashkiakun e

Lajmet e fundit nga