LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tensionet në veri/ Begaj bisedë telefonike me komandatin e KFOR-it

30 Maj 2023, 17:08, Aktualitet CNA

Tensionet në veri/ Begaj bisedë telefonike me komandatin e KFOR-it

Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar një bisedë telefonike me komandatin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia.

Presidenti ka shprehur mbështetjen e plotë për misionin e KFOR-it dhe aktivitetet e tij.

Ndër të tjera ai i ka uruar shërim të shpejtë ushtarëve të lënduar gjatë tensioneve në veri.

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, zhvilloi një bisedë me Bajram Begajn. Presidenti i Republikës së Shqipërisë shprehu mbështetjen e plotë për misionin e KFOR-it dhe aktivitetet e tij, si dhe u uroi shërim të shpejtë ushtarëve të lënduar në demonstrata”, thuhet në reagimin e KFOR-it në “Twitter”./CNA.al

Tensionet në veri/ Begaj bisedë telefonike me komandatin e KFOR-it

Lajmet e fundit nga