LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U shkarkua për mosdeklarim të pasurisë/ Rrumbullaku emëron këshilltar Vehbi Bushatin

30 Maj 2023, 18:41, Aktualitet CNA

U shkarkua për mosdeklarim të pasurisë/ Rrumbullaku emëron

Vehbi Bushati, u shkarkua sot nga detyra si drejtor i Policisë së Lezhës.

Mediat raportojnë se pas lirimit nga kjo detyrë, Bushati ka marrë në tjetër post.

Ai është emëruar këshilltar i drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullakut. Ky emërim është firmosur nga vetë Rrumbullaku.

Kujtojmë se Bushati u largua si drejtor i Policisë në Lezhë nga Trupa e Vlerësimit e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore, dy muaj pasi mori këtë detyrë.

Kjo pasi ai nuk kishte dorëzuar në kohë formularët e deklarimit të pasurisë së kontrollit të figurës dhe vlerësimit të aftësive personale.

Por, tashmë Vehbi Bushati do të jetë këshilltar i Rrumbullakut./ CNA.al

Lajmet e fundit nga