LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënoi kryeministrin dhe të birin/ Protestuesi i “5 Majit” dënohet me 1 vit burg

31 Maj 2023, 09:40, Aktualitet CNA
Kërcënoi kryeministrin dhe të birin/ Protestuesi i “5
Foto ilustruese

Protestuesi i "5 Majit", Ivzi Hoxha, 62 vjeç, është dënuar me 1 vit burg për veprën penale të kanosjes për shkak të detyrës.

Ai ka përfituar ulje me 1/3 të dënimit dhe do të kryejë 8 muaj burg. Gjatë seancës Ivzi Hoxha ka shprehur pendesë me pretendimin se ka qenë i stresuar për shkak të konfliktit me bashkinë për shkak të pronësisë.

Hoxha u arrestua pasi gjatë një proteste para bashkisë kërcënoi me jetë djalin e mitur të kryeministrit Edi Rama. Ivzi Hoxha paralajmëroi se do të shkojnë deri në akte ekstreme.

“Jam kaq i revoltuar me këtë pushtet dhe i them Edi Ramës të mos shkojë në ekstrem. Zahon do ta var. Ky më detyron të dal në rrugë”, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga