LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5 muaj pa marrë pagat/ Punonjësit e inceneratorit të Fierit, sërish në protestë

31 Maj 2023, 12:21, Aktualitet CNA

5 muaj pa marrë pagat/ Punonjësit e inceneratorit të Fierit,

Punonjësit e inceneratorit të Fierit kanë dalë sërish në protestë. 20 prej tyre kanë kanë bllokuar dyert e inceneratorit të Fierit pasi prej 5 muajsh nuk kanë marrë pagat.

Punonjësit kanë bërë me dije se kanë njoftuar automjetet që të mos paraqiten për të depozituar mbetjet, pasi nuk do t’i lejojnë.

Ata kanë 5 muaj pa marrë pagat, dhe një periudhë më të gjatë kohe pa iu paguar sigurimet shoqërore.

Në incenerator duhet të depozitojnë mbetjet 6 bashki të qarkut, ndërsa prej disa ditësh makinat janë bllokuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga