LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqyrtimi i rezultatit të zgjedhjeve në Kuçovë/ Avokatja e Salillarit shfaqet në KQZ

1 Qershor 2023, 17:45, Aktualitet CNA

Shqyrtimi i rezultatit të zgjedhjeve në Kuçovë/ Avokatja e

Biznesmeni Pëllumb Salillari është akuzuar nga opozita se së bashku me kryebashkiakun e PS-së në Kuçovë, Kreshnik Hajdari, kanë manipuluar zgjedhjet e 14 majit, duke përdorur postin e tyre dhe shfrytëzuar paratë e buxhetit të shtetit.

Me këto pretendime, koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka depozituar një kallëzim në SPAK për Hajdarin dhe Salillarin.

Opozita ka ankimuar rezultatin edhe për bashkinë e Kuçovës është në KAS, çështje që po shqyrtohet sot. Por kandidati i opozitës për Kuçovën, Lefter Maliqi, ka ngritur disa dyshime.

Maliqi ka publikuar një foto të avokates së Salillarit, e cila sipas tij ka qenë në Komisioonin Qendror të Zgjedhjeve.

Ai ngre pyetjet se për çfarë arsyesh ndodhej sot avokatja në KQZ dhe kë takoi.

“Oligarku Salillari si hije nga pas dërgon avokaten në KQZ sot që është ankimimi për pengun e tij në Bashkinë Kuçovë. Pse erdhi? Kë takoi avokatja e tij? Ç’porosi të Oligarkut kreu në KQZ? S’ka kthim prapa sado miliarda të ketë oligarku, betejën do e çojmë deri në fund. Bashkinë Kuçovë do ia kthejmë qytetarëve”, shkruan Maliqi në rrjetet sociale./ CNA.al

Shqyrtimi i rezultatit të zgjedhjeve në Kuçovë/ Avokatja e

Lajmet e fundit nga