LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Maks Haxhia flet pas vendimit të gjykatës/ Zbulon arsyet e lirimit të Tahirit

2 Qershor 2023, 12:49, Aktualitet CNA

Maks Haxhia flet pas vendimit të gjykatës/ Zbulon arsyet e lirimit

Avokati mbrojtës i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, Maks Haxhia, është shprehur për mediat se klienti i tij i plotësonte të gjitha kushtet për dënim alternativ.

Sipas avokatit është vendosur që Tahiri të kryejë pjesën tjetër të dënimit për shkak se ka fëmijë të mitur dhe e shoqja është e sëmurë.

Haxhia theksoi se gjatë kësaj kohe deri në shlyerjen e dënimit, Tahiri do të mbajë lidhje me shërbimin e provës.

“Tahiri ka fëmijë të mitur, e shoqja është e sëmurë. Tahiri do mbajë lidhje me shërbimin e proves. Tahiri i plotëson kushtet për dënim alternativ”, tha Maks Haxhia.

Lajmet e fundit nga