LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Në pranga për llogari të SPAK/ Punonjëset e Ministrisë së Shëndetësisë dyshohet se abuzuan me një tender

2 Qershor 2023, 20:51, Aktualitet CNA

Në pranga për llogari të SPAK/ Punonjëset e Ministrisë

Dalin detajet e para nga arrestimi i dy punonjëseve, sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duros dhe Laura Shtetës.

SPAK konfirmoi se akuza e ngritur është korrupsioni. Sipas raportimeve të para, operacioni lidhet me disa para që punonjëset kanë marrë dhe me një tender.

Dyshohet se ata kanë përfituar 4 milionë lekë përmes korrupsionit. Gjithashtu, mendohet se punonjëset e Ministrisë së Shëndetësisë kanë abuzuar me një tender, i cili kishte vlerën e 2 milionë eurove.

Ende nuk ka shumë informacion në lidhje me korrupsionin e kryer, ndërsa SPAK nuk pranoi të japë shumë detaje.

Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar deklaroi se operacioni është duke vijuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga