LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Dako, personi më i rëndësishëm"/ Hoxha: Është bërë "luftë" e madhe për të shmangur prangosjen

6 Qershor 2023, 23:00, Aktualitet CNA
"Dako, personi më i rëndësishëm"/ Hoxha:
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka folur mbrëmjen e sotme për arrestimin e Vangjush Dakos, ish-kryebashkiakut të Durrësit.

Hoxha tha se kjo është një ngjarje vërtet e madhe, pasi e cilësoi si personazhin më të rëndësishëm të vënë para drejtësisë deri më tani.

“Të Premten në mbrëmje më kanë thënë që është firmosur nga SPAK urdhër-arresti për Vangjush Dakon. Sigurisht është një ngjarje vërtet e madhe, për mua është personazhi më i rëndësishëm deri tani”, u shpreh ai.

Gazetari deklaroi në emisionine  Blendi Fevziut se për të shmangur prangosjen e Dakos, është bërë një “luftë” e madhe.

“Është bërë një ‘luftë’ e madhe për të shmangur pikërisht këtë gjë: prangosjen. Dhe mund të hetohej në gjendje të lirë dhe është e ligjshme. Mund të hetohej në detyrim paraqitje, mund t’i merrje pasaportën. Ka 100 mënyra të tjera që janë të parashikuara me ligj. Por pse shkojmë tek finalja? Pra tek masa ekstreme te arresti? Sepse masa ekstreme në këtë rast, edhe pse akuza është shpërdorim detyre… është bërë zhurmë e madhe këto ditë, doli Tahiri. Tahiri nuk është dënuar as për kultivimin e kanabisit, por për shpërdorim detyre”, theksoi Hoxha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga