LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tri orë në ambientet e SPAK-ut/ Balla: Prokuroria t’u shkojë deri në fund akuzave për kompleksin “Partizani”

7 Qershor 2023, 13:49, Aktualitet CNA

Tri orë në ambientet e SPAK-ut/ Balla: Prokuroria t’u

Pas tri orsh në SPAK, kreu i grupit të PS-së, Taulant Balla, ka deklaruar se shpreson që Prokuroria e Posaçme t'u shkojë deri në fund akuzave për kompleksin "Partizani".

Ndër të tjera, tha se ka bërë kallëzim edhe për OSSh-në, ndërsa i mëshoi faktit se të gjithë duhet të vihen para drejtësisë.

“Kam qenë shpesh në këtë institucion për të depozituar kallëzime penale.

Shpresoj që prokuroria speciale t'u shkojë në fund akuzave për kompleksin sportiv 'Partizani'.

Kam bërë kallëzim edhe për OSSh-në pas hetimit parlamentar. Nesër do të jem këtu për një çështje për Sali Berishën.

Jam thirrur si një person që ka dijeni për çështjen dhe ku kam dhënë shpjegimet e mia. Dua që të mbeten sekret hetimor.

Jam thirrur si një person që ka dijeni për çështjen. Të gjithë të vihen përpara drejtësisë”, tha Balla./CNA.al

Lajmet e fundit nga