LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja “Gërdeci”/ GJKKO shtyn gjyqin për Fatmir Mediun

7 Qershor 2023, 15:08, Aktualitet CNA

Dosja “Gërdeci”/ GJKKO shtyn gjyqin për Fatmir Mediun

GJKKO, në seancën e sotme për dosjen e Gërdecit, ka shtyrë gjyqin për ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatmir Mediun.

Gjithashtu, GJKKO ka pranuar familjarët e viktimave si palë në proces.

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar do të thërrasë 290 personat e dëmtuar nga shpërthimi i Gërdecit, që të marrin pjesë në seancën e radhës.

Procesi i radhës do të mbahet në 14:00 të datës 22 qershor.

Kujtojmë se SPAK e akuzon Mediun për “shpërdorim detyre” dhe “për shpërdorim detyre në bashkëpunim me kuadër komandues ushtarak” lidhur me dosjen e shpërthimit në Gërdec./ CNA.al

Lajmet e fundit nga