LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mbledhja e Këshillit të Mandateve/ Mbërrijnë në Kryesinë e Kuvendit prokurorët e SPAK-ut dhe avokatët e Ahmetajt

11 Korrik 2023, 15:57, Aktualitet CNA

Mbledhja e Këshillit të Mandateve/ Mbërrijnë në

Në Kryesinë e Kuvendit ku do të shqyrtohet kërkesa e SPAK-ut për arrestimin e Ahmetajt, kanë mbërritur kreu i SPAK-ut, Altin Dumani dhe prokurorja Enkeleda Millonai.

Gjithashtu, kanë mbërritur edhe avokatët e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj, Henrik Ligori dhe Ardian Visha.

Prezenca e tyre në këtë mbledhje ishte paralajmëruar më herët nga CNA, ndërsa Arben Ahmetaj nuk do të marrë pjesë, pasi rezulton të jetë jashtë territorit të Shqipërisë.

Henrik Ligori dhe Ardian Visha kanë kërkuar që mbledhja të shtyhet për nesër për shkak të dosjes voluminoze.

Këshilli i Manadateve do të vendosë nëse do t’i hiqet imuniteti i deputetit të Arben Ahmetajt, gjë që do t’i hapte rrugën arrestimit të këtij të fundit nga SPAK./ CNA.al

Lajmet e fundit nga