LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Denoncimet në CNA.al/ Gazetari Fundo: Ne analizojmë problematikën, nuk u biem njerëzve

21 Qershor 2022, 21:53, Aktualitet CNA
Denoncimet në CNA.al/ Gazetari Fundo: Ne analizojmë
Gazetari Elvi Fundo, në emisioni "A show"

Gazetari dhe editori i CNA.al, Elvi Fundo, ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me skandalet dhe abuzimet që denoncohen çdo ditë në CNA.al.
Fundo tha se ashtu si në duart e çdo gazetari, edhe në duart e stafit të CNA.al bien në dorë dokumente dhe materiale për problematika të shumta.
Ai deklaroi se CNA.al nuk i raporton lajmet për të sulmuar persona të caktuar, por theksoi se përqendrohet më shumë te problematika.
Dokumentat online apo ato që të japin njerëzit kur i verifikon, kanë një tjetër ndjeshmëri. Ne gazetarët themi e gjeta, e kapa, t’i bie, por nuk është te versioni e kapa t’i bie. Ne duhet të shikojmë se kush është problematika. Mund të kemi dhjetëra dokumente të gjetura, por ato janë konsumi i ditës dhe nuk e kanë atë peshën e duhur që ti të bësh një lajm të madh, por ka pasur çështje që ne kemi pasur mundësinë, që t’i sigurojmë si shumë gazetarë të tjerë në treg, materiale dhe dokumente edhe për faktin se fatkeqësisht media në Shqipëri është totalisht e blerë, e keqpërdorur nga pushteti”, nënvizoi Elvi Fundo në emisionin “A Krasta Show”./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga