LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Sokol Ballën e keni marrë me qira”/ Demokratët-Bashës:“Për veshësh do t’ju nxjerim nga PD”

11 Dhjetor 2021, 11:06, Politikë CNA
“Sokol Ballën e keni marrë me qira”/

Sot, në stadiumin Air Albania po mbahet Kuvendi i PD-së i thirrur nga lideri historik, ish-kryeministri Sali Berisha.

Demnokratët kërkojnë njëzëri largimin e Lulzim Bashës nga kreu i PD-së.

Ky i fundit është shfaqur në selinë e PD sot nga ora 11, duke komentuar për mediat 31 vjetorin e themelimin e PD-së.

Sipas tij, kjo është një ditëlindje e thyer dhe e përçanë për interesa personale.

?Ditëlindje e thyer nga ata që e përçanë për interesa. Nga kjo ditëlindje PD do të dalë e bashkuar nga demokratët? ,ka thënë Basha,

Deklarata e tij nuk është transmetuar si gjithë një rrjetin e e tij social apo në faqen e Partisë Demokratike.

I vetmi material që është hedhur në rrjetin social të faqes së Partisë Demokratike, ka qenë një reagim i deputetit Arbi Agalliu.

?Partia Demokratike lindi si mburojë e interesave të shqiptarëve do të vazhdojë e tillë e jo pronë e as mburojë e interesave personale të askujt, as të z.Sali Berisha?, shkruan ndër të tjera Agalliu.

Pas këtij postimi kanë reaguar ashpër demokratët, duke i bërë thirrje Lulzim Bashës që jo vetëm të largohet por edhe  të dorëzojë edhe faqen e PD-së

 ?Tregojani Odetës si mbahen aktivitetet, sa për deputetin, ka kryetarin e zonës që është deputet, duhet të shkoj ta dëgjoj, se s?do ketë më deputetë të emëruar?.

Faqe e mbajtur peng si ish-kryetari, dorëzojeni atë?.

Dorezoje fb se kaloi numri 3810?.Në stadium atje janë demokratët?.

Këto janë vetëm disa nga komentet e shumta të demokratëve, të cilët njëzëri i bëjnë thirrje Bashës, që të largohet, pasi ka humbur dhe dështuar në vijimësi, duke i braktisur ata dhe duke u bërë peng i kryeministrit Edi Rama./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga