LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paloka “shuplakë” Bashës/ Opozita nuk ka vdekur

11 Dhjetor 2021, 10:30, Politikë CNA
Paloka “shuplakë” Bashës/ Opozita nuk ka vdekur

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka gjatë fjalës së tij në nisje të Kuvendit të Jashtëzakonshëm të Partisë Demokratike në ?Air Albania?, i është drejtuar me mesazhe të forta demokratëve.

Paloka theksoi se kjo do jetë një ditë historike, ku do të rithemelohet PD, me vlerat me të cilat u ndërtua.

Ai po ashtu i ka dhënë një ?shuplakë? të fortë kreut në detyrë të PD, Lulzim Basha, ndërsa theksoi se janë dështimet e tij të njëpasnjëshme që kanë çuar PD në këtë situatë ku është sot.

?Sot pas kësaj dite të gjithë ne do të themi me krenari unë isha aty ditën kur u themelua PD.

Ky Kuvend mblidhet me kërkesë të delegatëve. Sot numri i firmëtarëve është shumë më i lartë se ai i ditëve të para. Kriza e paprecedentë ku ndodhemi sot vjen si pasojë e dështimeve të njëpasnjëshme për të përmbysur një regjim të korruptuar, por mbi të gjithë pozicionimi i kryetarit aktual, bëri që PD pas 25 prillit nuk u vu përballë regjimit, por për fat të keq në krah të tij duke e kthyer PD në fasadë. Jemi mbledhur për të rikthyer shpresën dhe besimin, te shqiptarët. Opozita e vërtetë, kjo këtu nuk ka vdekur.?-tha Paloka./CNA.al

Lajmet e fundit nga