LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deromemaj: Sot do të rilindë përfundimisht PD

11 Dhjetor 2021, 09:42, Politikë CNA

Kryetari i degës së PD-së në Vlorë, Genc Deromemaj është bërë pjesë e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Në një dalje për mediat, Deromemaj është shprehur se demokratët presin lindjen e një opozite të vërtetë dhe sot është një ditë e shënuar për të gjithë delegatët dhe të gjithë anëtarësinë.

?Shpresoj se sot do të rilindë përfundimisht PD. Është një ditë e shënuar për të gjithë delegatët dhe të gjithë anëtarësinë. Presim një demokratizim të PD-së dhe një shpresë, pasi e dini që shpresa është shënuar. Presim lindjen e një opozite të vërtetë,? deklaroi Deromemaj.

Ndërsa i pyetur më tej për falsifikimin e listës së delegatëve nga Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi, Deromemaj u shpreh se  ata do të mbajnë përgjegjësi ligjore për falsifikimin e emrave./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga