LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nga Italia enkas për Kuvendin e PD-së/ Ish-studenti i Dhjetorit: Basha duhej të ishte këtu, por ai është ende në gjumë

11 Dhjetor 2021, 08:39, Politikë CNA

Në Kuvendin e PD të thirrur nga ish-kryeministrit Sali Berisha, pritet pjesëmarrje masive.

Amëtarë të PD, delegatë, ish student të Dhjetorit 1990, qindra qytetarë, janë nisur drejt stadiumit Air Albania.

Madje ka prej atyre që kanë ardhur nga jashtë posaçërisht për Kuvendin e PD-së.

Ndue Lugja, student i dhjetorit 1990, dhe themelues i PD, ka ardhur enksa nga Italia për të qenë pjesë në Kuvendin e sotëm.

Në një intervistë për mediat, ai shenjestroi lulzim Bashën, duke thënë se është ende në gjumë.

 ?Kjo është një ditë e rëndës

ishme për Partinë Demokratike, sot ne po rikrijojmë partinë demokratike, në këto 8 vite nuk patëm një njeri që të na drejtojnë, ai që ishte për 8 vite është akoma në gjumë.

Ai duhet të ishte sot këtu me ne, nëse vërtetë do ti interesonte PD, por me siguri që do të jetë ende duke fjetur. Kjo e sotmja është ringjallja e shpresës, gjithçka do të ndryshojë në Shqipëri. Kam ardhur nga Italia për këtë takim sot?,  është shprehur Lugja./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga